W czasie szkolenia omówione zostaną również zasady prawidłowego wypełniania dokumentów aplikacyjnych takich jak wniosek o przyznanie pomocy, umowa przyznania pomocy czy wniosek o płatność.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy podmioty, o których mowa w § 3* i 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 kwietnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności" oraz poddziałania "Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań informacyjnych" w ramach działania "Transfer wiedzy i działalność informacyjna" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 929), zamierzające ubiegać się o przyznanie pomocy w ramach tego działania.
Szkolenie odbędzie się 6 grudnia 2017 r. i poprowadzą je pracownicy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmowane będą do 30 listopada 2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!
Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailem zwrotnym.
Szkolenia odbędą się w Centrali ARiMR:
ul. Poleczki 33
02-822 Warszawa
w godzinach 10:00 - 15:00.
sala A 014A (parter)
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator nie zapewnia noclegów, zwrotu kosztów dojazdu ani wyżywienia.
W przypadku znacznego zainteresowania udziałem w powyższym szkoleniu, ARiMR nie wyklucza organizacji kolejnych szkoleń.
* § 3. 1. Pomoc jest przyznawana osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, która spełnia następujące warunki:
1) przedmiotem lub celem prowadzonej przez nią działalności jest prowadzenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalności szkoleniowej;
2) posiada odpowiednie doświadczenie w organizacji działań transferu wiedzy dla rolników lub właścicieli lasów;
3) dysponuje odpowiednią kadrą dydaktyczną na potrzeby realizacji operacji;
4) dysponuje odpowiednią bazą dydaktyczno–lokalową na potrzeby realizacji operacji;
5) dysponuje odpowiednią osobą posiadającą doświadczenie w kierowaniu projektem szkoleniowym;
6) posiada prawo dysponowania nieruchomością do celów realizacji operacji;
7) nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie produkcji lub obrotu maszynami, urządzeniami, materiałami lub środkami przeznaczonymi dla rolnictwa, leśnictwa i przemysłu rolno–spożywczego;
8) posiada numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, zwany dalej „numerem identyfikacyjnym”.
macka
źródło: ARiMR