StoryEditor

Bayer – jakie plany na 2016 rok?

21.01.2016., 10:15h
Fot.: CapSeal to interaktywna plomba zakrętki – nowe zabezpieczenie środków ochrony roślin.
19 stycznia w Warszawie (hotel Sofitel Victoria) firma Bayer poinformowała o planach na rok 2016. Ten rok jest pierwszym pełnym rokiem sprzedaży środka Luna Experience® 400 SC – fungicydu o działaniu kontaktowym i układowym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w ochronie jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni oraz marchwi i pora.

W drugiej połowie 2015 r., firma Bayer uzyskała rejestrację nowego fungicydu Serenade ASO. Jest to obecnie jeden z 2 biologicznych środków ochrony roślin w ofercie firmy. Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis, przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Kolejny biologiczny środek ochrony roślin to Contans WG. Jest to biologiczny fungicyd zawierającym zarodniki naturalnie występującego w glebie grzyba Coniothyrium minitans. Contans WG działa selektywnie na zarodniki przetrwalnikowe grzybów Sclerotinia, powodujących zgniliznę twardzikową na  warzywach, tytoniu, rzepaku i roślinach ozdobnych.

Vademecum

System wspomagania decyzji Vademecum jest ogólnodostępną częścią projektu Vademecum i będzie sukcesywnie rozbudowywany. W sezonie 2016 obejmie sieć kilkudziesięciu stacji pogodowych z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najgroźniejszych patogenów jabłoni, gruszy, drzew pestkowych i upraw jagodowych. Specjalnie przygotowane mapy pozwalają wybrać najbliższą stację pogodową. Dane ze stacji pogodowych będą powiązane z publikowanymi cyklicznie na stronie internetowej firmy Bayer komunikatami o zagrożeniach w ochronie drzew owocowych, upraw jagodowych i warzyw.

CapSeal

to interaktywna plomba zakrętki, czyli nowe zabezpieczenie środków ochrony roślin wprowadzone na rynek w 2016 r. Każde zakręcone opakowanie ma naklejoną plombę. Znajduje się na niej opalizujący hologram z kolorowym logo firmy Bayer oraz kod QR, który można zeskanować. Pierwsza próba odczytania go za pomocą smartfona prowadzi do aplikacji Bayer CapSeal. Aplikacja weryfikuje unikalny numer zaszyfrowany w kodzie QR i niezwłocznie informuje użytkownika, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie. W tym drugim przypadku podpowiada użytkownikowi, jak ma dalej postępować. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.
CapSeal to rozwiązanie nowoczesne, niezawodne i dające użytkownikowi natychmiastową informację, czy produkt, który trzyma w ręku, jest legalny, a więc czy działa bezpiecznie i skutecznie.

Bioróżnorodność

W akcji Grunt to Bezpieczeństwo firma Bayer nadal koncentruje się na ochronie organizmów towarzyszących uprawom i przynoszącym rolnikom wymierne korzyści.  W 2016 r. firma skupi się na cennym zasobie, jakim jest gleba: bakterie w niej zamieszkujące, grzyby i makroorganizmy, warunkujące żyzność. Prawidłowe przechowywanie i użytkowanie środków ochrony roślin chroni glebę przed punktowymi skażeniami, natomiast wybrane zabiegi agrotechniczne stymulują rozwój organizmów produkujących próchnicę. Takie działania z zakresu rolnictwa zrównoważonego zapewniają utrzymanie bioróżnorodności gleby i jej żyzności na wysokim poziomie przez wiele lat.  ms

21. listopad 2024 17:25