„Rzepak potrzebuje pszczół, ale i pszczoły rzepaku. Pamiętając o tej symbiozie, w ostatnich latach zintensyfikowaliśmy nasze działania w zakresie bezpieczeństwa pszczół” – wyjaśnia Juliusz Młodecki, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.
„W czasopiśmie Nasz Rzepak, wydawanym przez Zrzeszenie, systematycznie poruszane są tematy związane z pszczelarstwem, np. wywiady z pszczelarzami czy informacje o zasadach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin dla pszczół. KZPRiRB wraz z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach – Zakładem Pszczelnictwa w Puławach, objęło również swoim patronatem merytorycznym serię filmików animowanych „Z kamerą wśród pszczół”, w której pszczoła Kaja opowiada o codziennym życiu rodziny pszczelej. W 2016 r. Zrzeszenie zaproponowało organizacjom pszczelarskim podpisanie porozumienia o współpracy, m.in. w celu wspólnych działań promujących bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin dla pszczół” – mówi Sonia Kamińska, Dyrektor Biura Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.
Paczki wysianych mieszanek nasion „Dar dla Pszczół” pochodziły z kampanii edukacyjnej firmy Bayer „Grunt to Bezpieczeństwo”. – „Dziękujemy producentom rzepaku za ich duże zaangażowanie. To kolejny ważny przykład rosnącej świadomości rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół” podsumował Michał Krysiak, Kierownik ds. Bezpiecznego Stosowania Produktów w firmie Bayer.
Na zdjęciu: Leszek Sułek, Członek KZPRiRB z województwa kujawsko-pomorskiego ze swoją łączką roślin nektaro- i pyłkodajnych
am
Źródło: informacje prasowe Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych