Fruit Logistica to największe targi branży owocowo-warzywnej na świecie. To dobra okazja, by promować współpracę, świeże myślenie i produktową innowacyjność. Borówkowe piwo będzie serwowane plantatorom i importerom borówki z całego świata. Polscy producenci owoców jagodowych, tak jak w latach ubiegłych, będą podczas berlińskich tragów najliczniejszą grupą narodową.
Partnerem PBC jest Browar Stu Mostów - polski lider w eksporcie i ilości międzynarodowych projektów kooperacyjnych, inicjator Piwnych Mostów i współpracy wiodących rzemieślniczych browarów w Europie. Browar od lat buduje most pomiędzy piwem i owocami. Jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce browarów wykorzystujących owoce jako dodatek.
- Do produkcji borówkowego piwa wspólnie wybraliśmy odmianę Chandler, w wersji schłodzonej zaraz po zerwaniu. Dzięki HopGun’owi, specjalnemu urządzeniu do ekstrakcji, wydobyliśmy z tych owoców wszystko, co się da. Piwo ma piękny borówkowy kolor i smak, jest lekko kwaskowe i bardzo orzeźwiające – mówi Mateusz Gulej, Główny Piwowar Browaru Stu Mostów.
- Razem możemy więcej. I jak widać to działa. Najpierw połączyliśmy siły w regionie, potem nasze grupy rozpoczęły współpracę ponadregionalną. Mogliśmy podnieść branżowe standardy i rozszerzyć zasięg eksportowej ekspansji. Dziś łączymy siły z browarnikami, którzy osiągają nie mniejsze sukcesy w swojej branży. Razem promujemy Polskę. Razem zapraszamy na pierwszy łyk naszego wspólnego piwa - mówi Dominika Kozarzewska, Prezes należącej do PBC Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”.
- Jako liderzy zagranicznej ekspansji chcemy zwrócić uwagę na sukcesy polskiej borówki i piwowarstwa rzemieślniczego. Wszyscy korzystamy z dobrej opinii o jakości polskiej żywności i naszym rzemiośle. Wspólny produkt jest okazją do promocji naszej otwartości, gościnności, wagi przywiązywanej do budowania relacji. Dobre piwo i premiera podczas targów Fruit Logistica świetnie się do tego nadają – podkreśla Dariusz Zęgota z Podkarpackiej Grupy Producentów Borówki ELLIOT, członek PBC.
- Borówki były schładzane jeszcze na plantacjach, w czasie krótszym niż 30 minut od zerwania. Dzięki temu dłużej zachowują walory świeżo zebranych owoców. Nie możemy się doczekać premiery i okazji do spróbowania, jak piwowarom udało się wydobyć ich smak - mówił Mateusz Pilch z BerryGroup, członek PBC.
Polish Berry Cooperative łączy trzy wiodące grupy producenckie. Jest największym producentem borówki w Europie, liderem ekspansji polskiej borówki w Azji i promotorem nowego standardu zbioru borówki wysokiej. Promotorem przekonanym, że tylko to co najlepsze, jest wystarczająco dobre.
Zapraszamy na pierwszy łyk piwa Salamander Blueberry Berliner Weisse!
Film ze wspólnego warzenia: https://youtu.be/5EhfwXS4lbk
am
Źródło: materiały prasowe Polish Berry Cooperative