– Amino Ultra to nasza odpowiedź na nowe wyzwania w rolnictwie – mówił Piotr Lubasza, dyrektor handlowy firmy. – Rolnicy i ogrodnicy szukają nowych rozwiązań, które w tak trudnych warunkach uprawy jakie niosą za sobą ostatnie sezony pozwolą im zwiększyć rentowność produkcji. Stworzyliśmy nawozy mikroelementowe na bazie naturalnego roślinnego transportera składników odżywczych – glicyny. Glicyna to najmniejszy, a zarazem najbardziej mobilny i najszybciej wchłaniany przez rośliny aminokwas. Dlatego Amino Ultra aplikowane nalistnie są szybciej i efektywniej przyswajane niż standardowe nawozy mikroelementowe.
Zalety nawozów Amino Ultra
Amino Ultra przeznaczone są dla wszystkich rodzajów upraw. Odznaczają się znacząco szybszą i lepszą przyswajalnością w porównaniu do standardowych chelatów. Posiadają ponad 60% więcej czystego składnika odżywczego, dzięki czemu są znacznie wydajniejsze i pozwalają na osiąganie lepszych efektów biologicznych przy jednoczesnym niższym koszcie aplikacyjnym na hektar. Forma ultragranulatu zapewnia doskonałą rozpuszczalność i mieszalność z innymi agrochemikaliami, przy tym są biodegradowalne – w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.
Badania nad nawozami Amino Ultra
Opracowanie i wdrożenie nawozów trwało kilka lat. Przebadano je w laboratoriach Intermag i sprawdzono w doświadczeniach naukowych prowadzonych m.in. przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Zostały przetestowane w warunkach rzeczywistych przez producentów m.in. w gospodarstwie Jana Kępy w województwie dolnośląskim. Nawozy testowano też w innych krajach na plantacjach towarowych, w Brazylii (uprawa soi, kukurydzy), Meksyku (awokado, truskawki), Ekwadorze (róż), na Ukrainie (jęczmień jary, jabłoń). Nawozy będą oferowane w sezonie 2020 w Polsce i na rynkach zagranicznych.
W ofercie dostępne są 4 rodzaje nawozów dla upraw rolniczych, sadów, jagodników, upraw warzywniczych i roślin ozdobnych: Amino Ultra Mn-22: mangan (Mn) – 22%; Amino Ultra Zn-24: cynk (Zn) – 24%; Amino Ultra Fe-20: żelazo (Fe) – 20%; Amino Ultra Cu-24: miedź (Cu) – 24%.