Jednym ze sztandarowych produktów firmy jest ADOB 2.0 Zn IDHA. Jest o nawóz nowej generacji, który zawiera schelatowany cynk. Czym różni się od innych? Podczas tradycyjnego oprysku, duże krople spływając pokrywają tylko część balszki liściowej. Zmniejszenie napięcia powierzchniowego w grupie produktów ADOB 2.0 sprawia, że rośliny są pokryte środkiem równomiernie, a to przekłada się na zwiększoną efektywność zastosowanego nawozu. Żeby jak najbardziej zoptymalizować skuteczność zabiegu, producent zaleca przeprowadzać go nocą. Panujące wtedy warunki wilgotnościowe i brak światła sprawiają, że użyte nawozy działają najefektywniej.
W produktach ADOB 2.0 jony metali (mikroskładników) tworzą wraz z czynnikami chelatującymi nowoczesny chelat IDHA. W odróżnieniu od większości związków chelatujących IDHA ulega biodegradacji (w ciągu 28 dni rozkłada się ponad 70% czynnika). Produkty zawierające chelaty IDHA są dostępne w formie płynnej oraz stałej jako mikrogranulat.
W przypadku marchwi, która jest bardzo wrażliwa na zasolenie, zastosowanie schelatowanych mikroskładników do nawożenia dolistnego jest bardzo korzystne. Dodatkowo warzywo to jest bardzo wrażliwe na niedobory miedzi, boru i cynku. Niedostateczna ilość miedzi objawia się w postaci odbarwień, zwijania i zasychania brzegów blaszek liściowych oraz słabszego wzrostu i wybarwiania korzeni. Brak boru występuje na glebach zasadowych (pH>7,5) powodując zamieranie stożka wzrostu oraz czarne plamy na korzeniach, które ujawniają się 1h po ich umyciu. Niedobór cynku, jeśli wystąpi to zazwyczaj na glebach zasadowych, przesuszonych. Rośliny rosną wtedy słabo, a ich liście są szarozielone.
mk