
Jedno miejsce – wiele możliwości
W tym roku w ramach ROLTECHNIKI do Wilkowic zjechali przedstawiciele najważniejszych marek w sektorze rolniczym, po to, by zaprezentować swoje produkty. W miejscu tym warto przypomnieć, że Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA z sukcesem zadebiutowała w kalendarzu imprez rolniczych aż 12 lat temu, stając się niezwykle ważnym dla branży wydarzeniem umożliwiającym poznanie bogatej oferty maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkudziesięciu producentów i dystrybutorów z Polski, którzy zaprezentowali wiodące w branży rolniczej marki. Uczestnicy Wystawcy mieli do swojej dyspozycji szeroką ekspozycję maszyny dużego kalibru, jak traktory, pługi czy siewniki. Lokalizacja imprezy w naturalnych warunkach dała możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn wykorzystywanych do pracy w polu. Udział w wydarzeniu umożliwił rolnikom nawiązanie kontaktów z producentami i dystrybutorami sprzętu nowej generacji, a także zmobilizował branżę do dyskusji na temat jej kondycji. Wystawa ROLTECHNIKA to nie tylko ekspozycja firm działających w branży rolniczej, ale również możliwość skorzystania z porad ekspertów.
Zabytkowy sprzęt rolniczy
Fantastyczny event wzbogacony był interesującym programem wydarzeń towarzyszących. Wśród licznych atrakcji odbyły się pokazy na żywo, konkursy czy wyścigi. Uczestnicy podziwiali prezentację traktorów, odpalanie bombaja, odpalanie korbą, traktorpulling, wyścigi traktorów, turniej Precyzyjny Gospodarz, zbiór zboża, młócenie zboża oraz orkę. Po raz pierwszy obył się również konkurs Precyzyjny Gospodarz w wersji retro. Część z atrakcji skierowanych do odwiedzających przygotowano w ramach Festiwalu. Połączenie dwóch imprez o zbliżonej tematyce, to z jednej strony promocja rozwoju polskich gospodarstw poprzez inwestycje w nowoczesny sprzęt rolniczy. Z drugiej możliwość odbycia kulturalnej wycieczki w przeszłość umożliwiającej bliższe zapoznanie się z historią i tradycją rolniczą.
W tym roku w Festiwalu wzięło udział 180 wystawców, którzy zaprezentowali blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych (w tym przeszło 200 ciągników). Frekwencja dopisała również wśród zagranicznych kolekcjonerów. Zabytkowe traktory przyjechały z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii. W czasie trwania wydarzenia zostały wręczone wyróżnienia za najciekawsze eksponaty. Natomiast puchar Międzynarodowych Targów Poznańskich za aktywne propagowanie idei kolekcjonowania zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych trafił do Krzysztofa Szymczaka.
Tradycyjnie organizatorami wydarzenia byli Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
źródło: mat. prasowe MTP
macka